Šiais metaisVairavimo mokytojų gildija prisijungė prie Europos kelių eismo saugos chartijos (ERSC) ir tapo šios organizacijos atstove Lietuvoje.

Europos kelių eismo saugos chartija (ERSC) yra didžiausia visuomeninė organizacija kelių eismo saugos gerinimo srityje. Organizacija vienija daugiau kaip 3 500 juridinių ir privačių asmenų. Tai bendruomenė, kuri dalijasi patirtimi, žiniomis ir iniciatyvomis apie kelių eismo saugą. ERSC veikla daro įtaką eismo dalyvių saugumo užtikrinimui ne tik visose ES šalyse, bet ir už jų ribų.

Organizacijos nariai kelia probleminius klausimus atkreipdami dėmesį į eismo įvykių priežastis ir ieško sprendimų eismo saugai didinti, padeda kurti kelių eismo saugumo kultūrą visoje Europoje ir dalinasi sėkmingomis prevencinėmis kelių eismo saugumo priemonėmis. ERSC nariai tarpusavyje dalinasi gerąja praktika iš kurios galima pasimokyti ir pasisemti įkvėpimo, siekiant sukurti veiksmingą kelių eismo saugumo strategiją savo šaliai, miestui ar miesteliui. Mus vienija bendras tikslas – nulis žūčių keliuose.

Narių svarba

Visi nariai yra labai svarbūs ERSC veikloje. Dalijimasis žiniomis atlieka svarbų vaidmenį visos Europos mastu siekiant saugesnių kelių, saugesnių kelionių. Kviečiame narius dalintis savo patirtimi ir ERSC svetainėje įkelti informaciją apie savo vykdomą veiklą saugaus eismo stiprinimo srityje. Taip pat kviečiame pasisemti idėjų iš kitų narių veiklos ir pritaikyti jų patirtį savo praktikoje.

Mūsų nariai taip pat rengia renginius, kuriais stiprina bendradarbiavimą ir generuoja naujas idėjas, taip puoselėdami dar stipresnę kelių eismo saugumo kultūrą. Reginiai skatina diskutuoti, kalbėti ir suteikia galimybę būti išgirstiems. Šie renginiai apjungia daugybę suinteresuotų žmonių, savo srities ekspertų iš visos Europos. Tai platus kontaktų tinklas kuris atveria naujus kelius ir galimybes.

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie ERSC veiklos ir kartu, bendromis jėgomis, padaryti tai ką galime, kad keliai taptų saugesni.

Narystės privalumai:

  • Dalijimasis gerąja praktika su kitomis šalimis
  • Kontaktų tinklo praplėtimas
  • Dalyvavimas renginiuose
  • Galimybė dalyvauti metininiuose apdovanojimuose (nominuojamos sėkmingiausios iniciatyvos, reklaminės ir socialinės kampanijos ir kt.)
  • Įmonės įvaizdžio stiprinimas (galimybė naudoti ERSC nario ženklelį komunikacijoje)

Kaip užsiregistruoti į ERSC?

Neturint ES prisijungimo vardo:

1. Eikite į ES prisijungimo puslapį šiuo adresu:

https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi

2. Spustelėkite “sukurti paskyrą”.

3. Jei norite perkelti esamą ERSC paskyrą, naudokite tą patį el. pašto adresą.

4. Būsite nukreipti į ES registracijos puslapį.

5. Užpildykite tuščius langelius.

6. Perskaitykite privatumo pareiškimą ir pažymėkite langelį.

7. Spustelėkite sukurti paskyrą.

8. Gausite patvirtinimo el. laišką.

9. Spustelėkite el. laiške pateiktą nuorodą.

10. Būsite nukreipti į naujo slaptažodžio kūrimo puslapį.

11. Į tuščius langelius įveskite pasirinktą slaptažodį.

12. Spustelėkite pateikti.

13. Pereikite prie toliau esančio skirsnio “Su esamu ES prisijungimu”.

Su esamu ES prisijungimo vardu:

1. Eikite į ERSC pagrindinį puslapį čia: https://road-safety-charter.ec.europa.eu/

2. Spustelėkite Prisijungimo mygtuką viršutinėje dešinėje ekrano pusėje.

3. Būsite nukreipti į ES prisijungimo puslapį.

4. Įveskite savo ES el. pašto adresą ir slaptažodį.

5. Būsite nukreipti į ERSC naujo naudotojo registracijos puslapį.

6. Užpildykite tuščius profilio langelius (privalomi langeliai pažymėti *).

7. Baigę spustelėkite Išsaugoti.

8. ERSC komanda peržiūrės jūsų paraišką. Jei reikės daugiau informacijos, gausite el. laišką su raginimu papildyti savo profilį. Jei bus pateikta visa informacija, jūsų narystė bus patvirtinta.

9. Kai jūsų narystė bus patvirtinta, gausite sveikinimo laišką su nuoroda į ERSC vaizdinę medžiagą, pvz., logotipus ir reklaminius skydelius.

Patvirtinę savo paskyrą, galėsite prisijungti prie asmeninio ERSC puslapio “Mano chartija”, kuriame galėsite pasidalinti savo veiklos pavyzdžiais, renginiais, atsiliepimais ir kita bendruomenei naudinga informacija.

Svetainėje taip pat galima rasti informaciją ir įrankius, kurie gali būti naudingi vykdant veiklas saugaus eismo srityje: http://www.erscharter.eu/resources-knowledge/guidelines-and-tools_en

Jei turėsite klausimų – susisiekite el. p. solveiga @ vmgildija.lt